Dlaczego nie mam okresu po wyjęciu krążka antykoncepcyjnego?

Witam, mija już 3 dzień od wyjęcia krążka, a ja dalej nie mam okresu. To był mój drugi krążek, niestety ten krążek włożyłam dzień później niż powinnam( Powinnam włożyć 23 kwietnia, a włożyłam 24 o tej samej porze czyli 20), ze względu na brak możliwości założenia go w odpowiedni dzień. Przez ten czas współżyłam z moim partnerem, oczywiście zabezpieczając się prezerwatywą, dodam, że w każdym przypadku prezerwatywa nie pękła, nie zsunęła się itd. Dodam również, że dwa razy podczas stosunku krążek wyjęłam, ze względu na dyskomfort, lecz po, od razu go aplikowałam z powrotem. Czy jest to możliwe, abym była w ciąży?
KOBIETA, 18 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jednodniowe opóźnienie w założeniu krążka antykoncepcyjnego mogło doprowadzić do obniżenia skuteczności tej formy antykoncepcji. Rozumiemy, że w tym celu stosowała Pani dodatkowe zabezpieczenie.

Najlepiej, żeby krążek antykoncepcyjny nie był wyjmowany przez czas rekomendowany przez producenta. W wyjątkowych sytuacjach można go wyjąć w trakcie cyklu, ale ważne, żeby czas poza pochwą wynosił mniej niż 3 godziny. W przeciwnym razie ochrona może być zniesiona.

W opisanym przez Panią przypadku nie istnieje zwiększone ryzyko zajścia w ciążę, ale dla pewności proszę wykonać test ciążowy. Jeśli da on wynik negatywny, a krwawienie mimo to nie pojawi się, to warto skonsultować się z ginekologiem.

Podobne pytania znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednodniowe-opoznienie-w-wlozeniu-krazka-antykoncepcyjnego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyjecie-krazka-na-czas-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-umieszczeniu-krazka-antykoncepcyjnego-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-krazek-mozna-wyjmowac-na-czas-stosunku-np-3-razy-w-ciagu-doby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.