Jednodniowe opóźnienie w włożeniu krążka antykoncepcyjnego

Zawsze wyjmuje i wkladam Nuvaring w piatki okolo 12. W zeszlym tygodniu wyjelam w piatek i zapomnialam i wlozylam dopiero w sobote.. W niedziele w przerwie uprawialam seks, a w poniedzialek/wtorek mialam okres. Co teraz? Poza 7dniowa dodatkowa metoda antykoncepcyjna? I czy teraz wyjac ringa w sobote czy w piatek? Jakie sa szanse ze jestem w ciazy? Bardzo prosze o odpowiedz!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest niewielkie, aczkolwiek istnieje. Sugeruję wrócić do dawnego schematu, tj. wyjąć ring w piątek i od razu wymienić na nowy. Teoretycznie może go Pani jednak także usunąć w sobotę - jak Pani wygodniej. Po około 14 dniach od stosunku warto wykonać test ciążowy w celu wykluczenia ciąży.