Kiedy mogę rozpocząć stosowanie leku antykoncepcyjnego?

Dzień dobry, Wyjęłam krążek ginoring 09.04. Zorientowałam się zbyt późno i ponieważ przebywałam za granica nie mogłam szybko kupić kolejnego (był to pierwszy tydzień po ponownym założeniu systemu). Teraz bym chciała wrócić do tej formy antykoncepcji, ale nie dostałam jeszcze miesiączki i z tego co wiem może to potrwać. Czy mogę założyć nowy system w dowolnym czasie? Kiedy będzie działanie antykoncepcyjne? Stosowałam różne formy antykoncepcji hormonalnej nieprzerwanie od 18 lat.
KOBIETA, 38 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krążek Ginoring powinien zostać założony w pierwszym dniu naturalnego cyklu miesiączkowego, a więc pierwszego dnia menstruacji. Wtedy zadziała od momentu założenia. Można go również zaaplikować między drugim a piątym dniem cyklu, ale wówczas konieczne będzie stosowanie dodatkowej antykoncepcji przez pierwszych siedem dni.

Jeśli założy Pani krążek Ginoring w dowolnym dniu cyklu, to nie będzie on Panią chronił, dlatego mimo wszystko zachęcamy poczekać do wystąpienia naturalnej miesiączki.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowników znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dzien-cyklu-a-rozpoczecie-stosowania-krazka-antykoncepcyjnego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dzialanie-ginoring-bedzie-oslabione,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-nalezy-pierwszy-raz-zaaplikowac-krazek-dopochwowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.