Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w opisanej sytuacji?

Dzień dobry, Chciałam się dowiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo i możliwość zajścia w ciąże w poniższej sytuacji. Zapomniałam wyciągnąć Gino ring o godzinie, o której powinnam i wyciągnęłam go dopiero 3-4h później. Dwa dni po spóźnionym wyciągnięciu ringu, miałam stosunek pleciony zabezpieczony od samego początku do końca prezerwatywa. ( dodam ze podczas stosunku jak i po, prezerwatywa nie pękła). 2 dni później dostałam okres z odstawienia, podczas którego nie było żadnego stosunku płciowego, a nowy Gino ring włożyłam o właściwej porze i godzinie. Wiem, ze ważne jest bardzo ważne włożenie nowego krążka dopochwowego w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie, ale zastanawia mnie, co jeśli wyciągniemy krążek za późno jak w moim przypadku 3-4h

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

kilkugodzinowe opóźnienie w wyjęciu krążka antykoncepcyjnego nie powinno doprowadzić do obniżenia skuteczności.

Producent krążka Ginoring w ulotce leku wspomina, jak postępować, gdy pacjentka zapomniała usunąć system na czas. Informuje, że jeśli system pozostanie w pochwie dłużej niż 3 tygodnie, ale krócej niż 4 tygodnie, to kobieta nadal jest chroniona przed zajściem w ciążę. W takiej sytuacji należy usunąć system dopochwowy na jeden tydzień, a następnie założyć nowy krążek. Nie ma więc Pani powodów do obaw.

W naszym serwisie pojawiały się podobne pytania. Umieszczamy je poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poltoragodzinne-opoznienie-w-wyjeciu-krazka-antykoncepcyjnego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/trzydniowe-opoznienie-w-wyjeciu-krazka-antykoncepcyjnego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-z-ochrona-krazka-jesli-wyjelam-go-dzien-pozniej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.