Kiedy zaczyna się ochrona krążka NuvaRing?

Dzień dobry, stosowałam vibin mini ( 1 całe opakowanie i potem drugie) z tym że drugie opakowanie przerwałam w połowie z uwagi na skutki uboczne, lekarz zalecił poczekanie na okres i założenie nuvaring 1go dnia miesiączki. Tak też zrobiłam. Moje pytanie,od kiedy jestem zabezpieczona przez krążek w takiej sytuacji. W ulotce prod. novaring nie ma opisanej sytuacji gdy tabl są przerwane i przechodzi się na krążek, stąd moje wątpliwości co do kwestii od kiedy krążek faktycznie działa.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że pierścień zaczyna działać bez względu na poprzednie tabletki. Więc tak jak jest opisane w ulotce od pierwszego dnia miesiączki jeżeli wtedy był założony.