Aplikacja krążka Nuvaring

Witam, Od kilku miesięcy stosuje Nuvaring. Dziś powinnam użyć nowego pierścienia niestety pomyliłam dni i włożyłam go wczoraj. Po godzinie zorientowałam się że zrobiłam błąd i pierścień wyjęłam, odłożyłam z powrotem do opakowania. Co powinnam teraz zrobić? Zaaplikować go dziś tak jak powinno to być? Czy jeśli pierścień jest przez 24h poza opakowaniem wszystko z nim ok i można go użyć bez obaw? Będę wdzięczna za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zapoznać się z ulotka czy jest jakaś zależność od otwarcia opakowania. Jeżeli nie ma takiej informacji Proponuje udać się do lekarza ginekologa.