Co oznacza taki wynik badania 59-latki?

Witam. Otrzymałam dzisiaj wynik opis mikroskopowy fragmenty zanikowego endometrium, mięśniówki gładko komórkowej i płaty nabłonka płaskiego. Co to oznacza?. Wizyta u lekarza dopiero za dwa tygodnie.
KOBIETA, 59 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

endometrium to błona śluzowa w macicy. Zanik endometrium to stan, w którym dochodzi do zmniejszenia grubości tej błony, co jest zazwyczaj normalnym zjawiskiem u kobiet po menopauzie. Zanik może także wystąpić w odpowiedzi na niektóre leki lub jako część innych stanów zdrowotnych. Pozostały opis wskazuje na obecność normalnej struktury, który mógł się znaleźć w próbce do badań.

Sam opis nie wskazuje na żadne konkretne schorzenie, ale może być używany do oceny ogólnego stanu tkanki macicy oraz do wykluczania lub potwierdzania różnych warunków zdrowotnych. Ważne jest, aby skonsultować te wyniki z lekarzem, który może je dokładnie zinterpretować w kontekście Pani ogólnej historii zdrowotnej i wyników innych badań. Lekarz będzie mógł również zdecydować, czy są potrzebne dalsze badania lub jakie kroki należy podjąć dalej.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/endometrium-prawidlowa-grubosc-funkcje-najczestsze-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.