Czy mogło dojść do uszkodzenia płodu po porażeniu prądem?

Dzień dobry,wczoraj poraził mnie prąd od przedłużacza. Trwało to jakaś sekundę ,dwie. Strasznie się wystraszyłam bo jestem w ciąży w 6 tydz i 3 dzień. Pojechałam na pogotowie zrobiono mi badanie ginekologiczne i dziecko żyje. Mi również nic się nie stało. Nie straciłam przytomności,dobrze się czułam,poza tym, że się strasznie wystraszyłam. EKG mi nie wykonano,uznano,że nie ma takiej potrzeby. Teraz martwię się o dziecko,skoro serce biję czy wszystko jest dobrze.Czy mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia? Czy dziecko będzie zdrowe? Czy mogło to mieć wpływ na mózg dziecka? Czy może to wywołać porażenie mózgowe dziecięce? Lekarz wczoraj powiedział,że skoro nie straciłam przytomności itd to nie było takie silne i się nie martwić,ale martwię się bardzo. Proszę o pomoc
KOBIETA, 36 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę zaufać lekarzowi, skoro jego zdaniem nie ma powodów do zmartwień. Oczywiście sytuacja była poważna i bardzo dobrze, że od razu Pani zainterweniowała i udała się na pogotowie. Najważniejsze jednak, że nic się nie stało ani Pani, ani dziecku.

Jednocześnie proszę pamiętać, że stres w Pani przypadku nie jest wskazany i również może być szkodliwy. Proszę zatem postarać się uspokoić. Na tym etapie wystarczy obserwacja organizmu. Jeśli poczuje się Pani gorzej, proszę niezwłocznie kontaktować się z lekarzem.

Nasi eksperci odpowiadali na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/porazenie-pradem-w-35-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/delikatne-porazenie-pradem-w-17-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lekkie-porazenie-pradem-w-23-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.