Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten prąd mógł źle wpłynąć na ciążę?

Dzien dobry Prawdopodobnie jestem w ciąży A wczoraj przy wymianie zarowki kopnąl mnie prad. Poczułam mrowienie do połowy kciuka. Czy może mieć to negarmtywny wpływ na rozwój zarodka i moze owodowac jakieś wady fizyczne i rozwojowe?
KOBIETA, 31 LAT 3 miesiące temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

kobiety ciężarne każdorazowo przy porażeniu prądem (nawet takim delikatnym, określanym jako „łaskotanie” czy „kopnięcie”) powinny zgłosić się na USG, by upewnić się co do dobrostanu płodu. Więcej na ten temat w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/porazenie-pradem-w-ciazy.

Ponieważ nie ma Pani pewności co do ciąży, zakładam więc, że mogłaby to być bardzo wczesna ciąża, więc jest mało prawdopodobne, by porażenie prądem mogło w jakikolwiek sposób wpłynąć na zarodek, nie ma także takich metod diagnostycznych, które na bardzo wczesnym etapie ciąży są w stanie ocenić prawdopodobieństwo wystąpienia reperkusji spowodowanych przez np. prąd.

Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-porazenie-pradem-w-ciazy-jest-grozne oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/porazenie-pradem-w-10-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy