Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy porażenie prądem w ciąży jest groźne?

Jestem w 22 t.c. ściągając kuchenkę elektryczną lekko kopnął mnie prąd. Nie jestem właściwie pewna czy było to porażenie, czy nie dotknęłam gorącego jeszcze wtedy palnika. Czy w razie gdyby było to kopnięcie, czy w jakikolwiek sposób może zagrozić dziecku?
KOBIETA, 26 LAT 8 miesięcy temu

Nieregularne miesiączki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno ocenić ryzyko w tym konkretnym przypadku, ponieważ nie ma Pani pewności czy doszło do porażenia prądem, natomiast w rzeczywistości może to być niebezpieczne dla płodu – zwłaszcza w I trymestrze. Wiele zależy od napięcia, to jest im mniejsze i krótszy czas działania prądu na kobietę, tym ryzyko zaszkodzenia płodowi mniejsze, więc sądzę, że nie ma Pani powodu do obaw.

Niemniej każda sytuacja porażenia prądem wymaga kontroli lekarskiej – sugeruję konsultacje ginekologiczne w celu wykonania USG z oceną czynności serca płodu.

Być może pomocny okaże się ten artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/porazenie-pradem-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy