Czy prąd miał wpływ na ciążę?
Witam. Dzisiaj mój syn dotknął elektrycznego pastucha. Chcąc go odciągnąć złapałam go i przeszedł mnie prąd od ręki do nogi po prawej stronie . Jestem w 10 TC. Czy to mogło jakoś wpłynąć na ciążę?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
ciężko stwierdzić, czy opisana sytuacja mogła w jakikolwiek sposób wpłynąć na ciążę.
Porażenia prądem są groźne nie tylko w ciąży, a w tym szczególnym okresie mogą doprowadzić do poronienia bądź obumarcia płodu. Wiele zależy nie tylko od napięcia, ale również od czasu trwania tego incydentu. Ryzyko wystąpienia powikłań u Pani jest o tyle mniejsze, że nie miała Pani bezpośredniego kontaktu z prądem.
Dla pewności warto wykonać kontrolne badanie ginekologiczne wraz z oceną czynności serca płodu.
Zachęcamy również do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny problem do Pani:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/delikatne-porazenie-pradem-w-17-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-porazenie-pradem-w-ciazy-jest-grozne,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/porazenie-pradem-w-35-tygodniu-ciazy.