Czy po porażeniu prądem mogło stać się coś poważnego?

Witam. Moja dziewczyna chcąc przesunąć gniazdko została kopnieta prądem. O mało co nie zemdlala. Boli ją cała ręka. Czy to może być poważne? Jest straszna panikara i nawet nie chce słyszeć o pojsciu do lekarza. Poza tym, mama z nią nie pójdzie więc czy jeśli już to jest możliwość żeby udała się na takie badania sama?

Witam! Doszło do urazu elektrycznego, jeżeli nie było przepływu przez istotne, ważne narządy, to nie ma powodów do paniki. Widać, że dziewczyna jest rozsądna - osobiście także nie zawracałbym głowę lekarzom. Jeżeli presja otoczenia będzie aż tak duża, to jest pełnoletnia i może iść do lekarza sama. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli wskutek porażenia prądem dochodzi do omdlenia bądź bezpośrednio po tym incydencie pojawiają się jakiekolwiek dolegliwości, to wizyta u lekarza jest wskazana. Niestety bez badania nie sposób ocenić, czy porażenie prądem było groźne i czy mogło nieść za sobą ryzyko uszczerbku na zdrowiu.

Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-porazenia-pradem oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leczenie-po-porazenie-pradem.

Warto więc skonsultować się z internistą, może on uznać za konieczne np. wykonanie badania EKG.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/porazenie-pradem-stalym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.