Leczenie po porażenie prądem

Witam. Wczoraj porazil mnie prad, a wygladalo to tak: zwijalem przedluzacz ktory byl pod napieciem i wyraznie uszkodzony. Wchodzac z nim na ramieniu(mialem goly tulow i spocony) do pomieszczenia, chwycilem za metalowe drzwi. Zostalem przeszyty silnym pradem przez ok.5-8sekund.Na moj glosny krzyk i wydukanie "wylaczcie prad" zostal wylaczony. Swiadomy i przytomny polozylem sie lekko zdretwialy na ziemi. Jedyna rana, to 2cm wypalonej skory, nie boli.Cos mi grozi? mam 26lat, 64kg,178cm,chlopak.

Witam!
Największe zagrożenia związane z porażeniem prądem elektrycznym występują bezpośrednio po zdarzeniu. Dotyczy to głównie możliwości zatrzymania krążenia poprzez działanie na układ elektryczny serca. W Pana przypadku wskazana byłaby wizyta u lekarza rodzinnego celem obejrzenia rany (czy np. nie wytworzyła się martwica - skoro nie czuje Pan bólu, lub czy nie doszło do nadkażenia rany). Można również wykonać EKG, aby sprawdzić czy czynność elektryczna serca jest prawidłowa.