Czy będę mogła tańczyć?

Dzień dobry. Na początku marca br. zdiagnozowano u mnie zakrzepicę w prawej łydce. Od tego momentu przyjmuję codziennie zastrzyki z heparyny (początkowo dawka 80 mg 1x dziennie, obecnie 60 mg 1x dziennie). Leczenie zastrzykami ma potrwać do końca maja. Pod koniec maja idę na wesele, stąd pytanie - czy nie ma przeciwwskazań, aby chociaż trochę potańczyć? Angiolog mówił w czasie kontrolnego badania usg doppler, że zakrzep się zmniejsza i organizm dobrze odpowiada na leczenie. Bardzo proszę o odpowiedź, czy na weselu będę mogła normalnie tańczyć. Pozdrawiam.
KOBIETA, 29 LAT 2 tygodnie temu

Najlepiej będzie wykonać USG kontrolne bezpośrednio przed weselem - jeżeli dojdzie do całkowitego rozpuszczenia skrzepliny i zachowa Pani odpowiednią profilaktykę przeciwzakrzepową to nic złego nie powinno się wydarzyć.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Uprawianie aktywności fizycznej, w tym również tańca nie powinno stanowić przeciwwskazania przy zakrzepicy, zwłaszcza że poprawia to krążenie krwi i może zapobiegać w powstawaniu nowych zakrzepów. Ważne jednak, aby podejść do tego zdroworozsądkowo i stale zwiększać ilość aktywności, zamiast przemęczać się jednorazowo. Sprawę warto jeszcze dodatkowo skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów poruszających temat zakrzepicy:

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-zakrzepica

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-zakrzepica-zyl-glebokich-wideo https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepowe-zapalenie-zyl

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.