Co może jeszcze sugerować ten ból łydki?

Witam. Od czasu przejścia covid boli mnie lewa lydka, czasem ból jest chwilowy w trakcie siedzenia, czasem gdy się poruszam. Ból jest o charakterze skurczu, a ostatnio lekkiego rozpierania jakby w środku w mięśniu. 2 mies temu robiłam Doppler, niby wszystko ok. Dziś robiłam ddimery, fibrynogen, mofrologie i Inr. Badania w normie. Co 2 dzień biorę 75mg polocard od czasu covid jako zalecenie lekarza. Mam 34 lata, praca raczej siedzącą. Skoro nie zakrzepica to jakie jeszcze mogę badania wykonać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że odczuwa Pani takie dolegliwości bólowe. Wiele osób odczuwa podobne komplikacje po przebytym zakażeniu koronawirusem. Problemy z naczyniami żylnymi i tętniczymi, związane z zastojami, czy procesami zapalnymi.

Bardzo dobrze, że wykonała już Pani konkretne badania pod kątem poważnych schorzeń, jak i zakrzepicy żył głębokich. Ze względu na fakt, że wszystkie wyniki badań wyszły prawidłowo, można by prawdopodobnie wykluczyć zakrzepicę, czy stan zapalny żył jako przyczynę Pani dolegliwości.

Bez wyraźnych odchyleń od norm w poszczególnych badaniach diagnostycznych, mogą pojawiać się objawy bólowe w obrębie nóg bez wyraźnej przyczyny, zwłaszcza u kobiet. Ma na to wpływ przede wszystkim siedzący tryb życia, nieodpowiednie ułożenie nóg podczas siedzenia, a także wykonywanie ciężkich prac fizycznych.

Zazwyczaj dolegliwości bólowe w obrębie łydki są związane z procesem zapalnym, toczącym się w obrębie naczyń krwionośnych. Może jeszcze tworzyć się na skutek niedobory pierwiastków, takich jak magnez czy potas?

Jeżeli d – dimery wystąpiły w normie referencyjnej, prawdopodobnie nie ma zagrożenia wystąpienia zakrzepicy. Jednakże w przypadku nieustępujących dolegliwości, zalecamy ponowną konsultację z chirurgiem naczyniowym. Specjalista zdecyduje, czy będzie potrzebna i niezbędna dalsza diagnostyka.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepica-objawy-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepowe-zapalenie-zyl

https://zdrowie.parenting.pl/co-to-jest-zakrzepica-zyl-glebokich-wideo

https://portal.abczdrowie.pl/bol-lydek-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.