Na co może wskazywać ten ból łydki?

Witam mam 25 lat juz od paru lat boli mnie przy dotyku w jednym miejscu prawa łydka ale tylko przy dotyku czasami zaboli samoistnie ogolnie gdy tylko na chwile przukucne czuje bol nog i mrowienie boje sie ze w tej prawej nodze to moze byc zakrzepica dodam ze tata ma miazdzyce. Do jakiego lekarza powinnam sie udac?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w pierwszej kolejności może Pani udać się do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby pokieruje Panią dalej, na przykład do ortopedy, angiologa lub chirurga naczyniowego.

Przyczyną dolegliwości bólowych łydki może być uraz, przeciążenie mięśni, a także zmiany naczyniowe w obrębie kończyny dolnej. Zakrzepica żył głębokich jest jedną z możliwych przyczyn. Objawia się ona nie tylko dolegliwościami bólowymi, ale dodatkowo może również występować obrzęk nóg, wyczuwalne zgrubienie, zaczerwienienie, napięta skóra, a także tkliwość.

Aby postawić diagnozę konieczne jest jednak wykonanie odpowiednich badań oraz skonsultowanie tego problemu ze specjalistą.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-bol-prawej-lydki-z-tylu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-lydki-w-srodkowej-czesci-nogi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-stosowac-przy-podejrzeniu-zakrzepicy-prawej-nogi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.