Dlaczego rwie mnie noga?
Witam. Od jakiegoś czasu często rwie mnie lewa noga. Raz cała raz łydka tak dziwnie nieraz pulsuje boli. Robiłam USG Doppler i wszystko ok. Więc od czego to może być?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
rwący ból kończyn dolnych może mieć bardzo wiele przyczyn. Nadmierna aktywność fizyczna, nadwaga czy przemęczenie mięśni i stawów to tylko niektóre z nich. Czasem rwanie nóg ma związek z chorobą kręgosłupa, wadą postawy lub z nerwobólami.
Inne możliwe przyczyny to zmiany zwyrodnieniowe, zmiany zapalne, rwa kulszowa, miażdżyca, zespół niespokojnych nóg albo zakrzepica żył głębokich. Dolegliwość ta wymaga więc szczegółowej diagnostyki, która pomoże znaleźć przyczynę problemu.
Proszę więc udać się do lekarza, który zleci Pani odpowiednie badania oraz zinterpretuje ich wyniki.
Inne pytania o tego typu dolegliwości znajdzie Pani poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rwacy-bol-rak-nog-i-ramion,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rwacy-bol-nog-u-19-latki,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skad-u-mnie-piekacy-rwacy-bol-nog.