Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taki ból lędźwi w ciąży?

Dzień dobry. Obecnie jestem w 27 tygodniu ciąży. Dwa dni temu sięgając po przedmiot na podłodze poczułam silny ból w okolicy lędźwi i promieniuje do prawej nogi. Nigdy nie miałam problemów z kręgosłupem. Czy mogę smarować okolice bólu Amolem???
KOBIETA, 33 LAT 5 miesięcy temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

charakter dolegliwości wskazuje na tzw. rwę kulszową, choć by potwierdzić tę tezę, konieczne jest badanie. Rwa kulszowa jest częstą dolegliwością osób cierpiących na choroby kręgosłupa, a także – z uwagi na zmiany w budowie anatomicznej – kobiet w ciąży. Proszę zapoznać się z odpowiedziami ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-rwe-kulszowa-u-ciezarnej-30-latki oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-sobie-radzic-z-rwa-kulszowa-w-ciazy.

Proszę unikać długotrwałego siedzenia, a także stania – wskazane jest leżenie lub spacerowanie, które odciążą kręgosłup i zmniejszą ucisk na nerw kulszowy. Warto także zgłosić się do ortopedy lub fizjoterapeuty – zwłaszcza jeśli dolegliwości się nasilą. Może Pani smarować kręgosłup Amolem, jeżeli to przynosi Pani ulgę. Być może również ten sposób okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/naturalny-sposob-na-rwe-kulszowa-poczujesz-ulge-po-jednym-zabiegu.

Zachęcam także do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/rwa-kulszowa-przyczyny-objawy-postepowanie-profilaktyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy