Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ból barku i prawej ręki może być związany z rwą kulszowa?

Dzien dobry, Tydzień temu doznałam uderzenia w okolicach kręgosłupa ledzwiowego z tyłu na wysokości prawego posladka. Od tamtej pory mam objawy wskazujące na rwę kulszowa tj. Ból, mrowienie od prawego pośladka, biodra aż do łydki. W przeszłości miewałam kilkukrotnie problem z rwa ale objawy zwykle szybko mijały. Dodatkowo zaczal mnie boleć prawy bark i ból występuje wzdłuż całej prawej ręki. Jednocześnie podczas poruszania strzela mi w stawach/kościach na wysokości łydki, biodra i barku. Czy ból barku i prawej ręki może być związany z rwą kulszowa? Co może być przyczyną tych objawów? Jakie badania wykonać? Uderzenie nie było mocne, a objawy męczą mnie już od tygodnia. Dodatkowo praca siedząca i pisanie prawa ręka wzmaga objawy.
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa manifestujące się rwą kulszową nie powinny mieć związku z bólem barku i prawej ręki. Dolegliwości bólowe, zaburzenia czucia w postaci mrowienia czy drętwienia rąk i dłoni są zazwyczaj skutkiem urazów i zwyrodnień w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa.

Niewykluczone, że źródłem Pani bólu jest tzw. rwa barkowa, czy też ramienna, spowodowana uszkodzeniem korzenia nerwowego w odcinku szyjnym. Ból uśmierzyć mogą leki przeciwzapalne oraz odpowiednio dobrana fizjoterapia.

O innych przyczynach bólu barku przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-barku-moze-byc-zwiazany-ze-zwiekszonym-ryzykiem-chorob-serca.

Natomiast jeżeli miewała Pani już problemy związane z rwą kulszową, to sugerowałabym skonsultowanie się ze specjalistą – ortopedą. Odpowiednio dobrana farmakoterapia, suplementacja witamin z grupy B oraz fizjoterapia, w tym ćwiczenia fizyczne, z pewnością pozwolą na zniwelowanie dolegliwości bólowych wynikających z podrażnienia lub ucisku nerwu kulszowego.

Więcej informacji na temat rwy kulszowej odnajdzie Pani w naszym artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/rwa-kulszowa-przyczyny-objawy-postepowanie-profilaktyka oraz https://portal.abczdrowie.pl/naturalny-sposob-na-rwe-kulszowa-poczujesz-ulge-po-jednym-zabiegu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy