Co oznacza taki ból ręki i mrowienie palców?

Witam, od kilku dni boli mnie lewa ręka, powyżej łokcia, poniżej również do tego doszedł ból dłoni i mrowienie. Ręka jest tak jakby osłabiona, czasami odczuwam to jako ból kości, czasami osłabienie mięśni, czasami pieką mnie nadgarstki i dłonie po zewnętrznej stronie. Dziś doszło mrowienie palców...

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że występuje u Pani taka dolegliwość, która na pewno ogranicza prawidłowe funkcjonowanie oraz obniża jakość życia.

W pierwszej kolejności należałoby wykonać pewną diagnostykę, która wykluczyłaby lub potwierdziła różne schorzenia. Istnieje przypuszczenie, że objawy, które zaczęły Pani towarzyszyć mogą odpowiadać parestezjom. Jest to nieprawidłowe odczuwanie bodźców pod wpływem uszkodzenia nerwów obwodowych. Jest to odczuwanie wszelkiego rodzaju mrowienia, drętwienia, czy wibracji w różnych rejonach ciała, ale głównie w okolicach kończyn.

Taki ból z towarzyszącym mrowieniem w okolicach lewej ręki, mógłby pochodzić od kręgosłupa szyjnego lub piersiowego. Istotnym było by wykonanie badania RTG lub rezonansu wspomnianych odcinków kręgosłupa, a także badania EMG.

Z racji odległości, trudno jest dokładnie ocenić Pani stan zdrowia. Proponujemy, więc konsultację z lekarzem neurologiem, który po wnikliwym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu i diagnostyce.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

https://portal.abczdrowie.pl/mrowienie-i-dretwienie-konczyn-w-nocy-czy-to-powod-do-niepokoju

https://portal.abczdrowie.pl/neuropatia-obwodowa-po-czym-poznac-ze-nia-nia-cierpisz

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.