Dlaczego mam parzenie i pieczenie ręki?

Od 3 miesięcy czuje palenie drętwienie lewej ręki nogi .podobne do parzenia pieczenie efekt także odczuwam na szyi po lewej stronie w kierunku lewego płuca . Problem daje uczucie dyskomfortu .na prawej stopie także się pojawia .nawet lewa gałka oczna czuje że wokół niej jest inne odczucie i moje pytanie brzmi .co to mogą być za objawy ,czy mogą być groźne i do jakiego lekarza się udać aby móc to zdiagnozować i ewentualnie leczyć lub przeciwdziałać temu , liczę na wsparcie ,dobra rade . Pozdrawiam i dziękuję z góry jeśli ktoś pomoże odpowiedzieć nigdy e życiu nie miałem takich objawów a mam już 35 lat ...

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Objawy, które Pan opisuje mogą mieć wiele przyczyn. Przedstawione przez Pana dolegliwości mogłyby wskazywać na parestezje, czyli niewłaściwe odczuwanie bodźców czuciowych w wyniku uszkodzenia nerwów obwodowych. Taka przypadłość objawia się najczęściej uczuciem drętwienia, mrowienia, palenia, czy pieczenia konkretnych partii ciała.

Przyczyn takiego stanu może być wiele, najczęściej nie są one groźne, jednak czasami wymagają dalszej diagnostyki.

W związku z tym proponujemy Panu konsultację z lekarzem neurologiem. Specjalista po badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnym leczeniu. Możliwe, że poza przyczyną neurologiczną takich dolegliwości stoją również niedobory magnezu, potasu, czy wapnia. Dlatego też warto było by wykonać pełną morfologię, CRP, poziom prób nerkowych oraz elektrolitów w surowicy krwi.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:’

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

https://portal.abczdrowie.pl/nerwobol-nerwu-trojdzielnego

https://portal.abczdrowie.pl/neuropatia-obwodowa-po-czym-poznac-ze-nia-nia-cierpisz

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.