Co mam zrobić z tym mrowieniem opuszków palców?

Witam, od ponad godziny czuje lekkie mrowienie w opuszkach palców choć czasami mrowienie przenosi się na większa powierzchnie palca potem wraca znów do opuszków. Mrowienie wystepuje tylko na 3 palcach lewej ręki. Podczas ucisku na palcach mrowienie zanika, ale powraca natychmiast po zakończeniu ucisku. Co mam w tej sytuacji zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przyczyn takiej dolegliwości może być wiele. Aby poznać dokładne źródło problemu, należałoby wykonać pewną diagnostykę.

W pierwszej kolejności zalecamy Panu konsultację stacjonarną u lekarza internisty oraz neurologa. Specjalista po przeprowadzonym wywiadzie oraz badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszych krokach postępowania.

Prawdopodobnie będzie konieczność wykonania badania EMG, czyli elektromiografię oceniającą przewodzenie w nerwach obwodowych, a także rezonans magnetyczny głowy oraz kręgosłupa szyjnego.

Istnieje przypuszczenie, że takie mrowienie może odpowiadać parestezjom, czyli nieodpowiedniemu odczuwaniu bodźców na skutek uszkodzenia nerwów obwodowych.

Taka przypadłość objawia się przede wszystkim uczuciem mrowienia, drętwienia, czy palenia w różnych okolicach skóry.

Lekarz specjalista po wykonaniu pełnej diagnostyki zdecyduje o kolejnych etapach leczenia, jeżeli będzie taka konieczność.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-rak-i-nog-kiedy-powinnismy-zglosic-sie-do-lekarza https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-rak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.