Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam te drętwienia palców?

Witam. Od 3 tygodni utrzymuje się ból i drętwienie dwóch ostatnich palcy gdzie ból jest promieniujący do łokcia oraz piekący. Gdy poruszam ręka ból jest coraz większy. Zostało wykonane badanie Emg ale wizyta dopiero jutro. Bardzo proszę o odpowiedz. Przewodzenie we włóknach czuciowych i ruchowych nerwu łokciowego lewego wraz z gałęzią głęboka tego nerwu w granicach normy. Prędkość przewodzenia we włóknach ruchowych nerwu łokciowego lewego w poprzek rowka na dolnej granicy normy. Fala F prawidłowa.
KOBIETA, 23 LAT 5 miesięcy temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na Pani pytanie zachęcamy do konsultacji z lekarzem neurologiem. Wspomina Pani, że od 3 tygodni miewa bóle i drętwienia palców, które promieniują do łokcia. Zamieściła Pani także opis wyniku badania EMG. Najlepiej byłoby gdyby jednak ocenił go lekarz specjalista. Drętwienia mają niestety różne przyczyny. Mogą być one spowodowane zarówno zaburzeniami przewodnictwa jak i innymi problemami zdrowotnymi (np. uciskami kręgów). Z tego też względu warto podjąć kontakt ze specjalistą z tej dziedziny, który oceni zapis wyniku jak również będzie mógł zalecić dodatkowe badania (np. MR lub TK) oraz odpowiednią terapię (leczenie farmakologiczne lub rehabilitację).

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-rak

https://portal.abczdrowie.pl/uklad-nerwowy

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-ciesni-nadgarstkaPrzypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy