Jak wyleczyć polineuropatię włókien cienkich?
Dzień Dobry, prawdopodobnie zachorowałem na polineuropatie cienkich wlokien spowodowanych zażywaniem substancji i alkoholu. Mam 25 lat. Pieką mnie nogi, mam bóle neuropatyczne, przeczulice - bez osłabienia siły mięśniowej oraz czucia. Chciałbym nakreślić, ze wykonałem wszystkie badania Emg, eng, rezonansy, tomografie badania krwi wszystko jest OK. Zostały zatem cienkie włókna. Pytanie - czy to się cofnie? Objawy narastają od 3 miesięcy właściwie z dnia na dzień pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 26 LAT 9 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
polineuropatia cienkich włókien to rodzaj neuropatii obwodowej, która może być powiązana z zażywaniem substancji i alkoholu. Skoro wszelkie standardowe badania, jak EMG, ENG, rezonansy i badania krwi wykazały wyniki w normie, a nadal ma Pan objawy, możliwe jest, że jest to właśnie ta choroba. Należy to jednak potwierdzić pobraniem wycinka skóry do biopsji.
Cofnięcie objawów może zależeć od przyczyny polineuropatii, a także od tego, jak wcześnie zostanie rozpoznana i leczona, czasami jednak może ona trwać długimi latami.
Zalecamy jak najszybsze skonsultowanie się z lekarzem neurologiem, aby uzyskać dokładną diagnozę i odpowiednie leczenie.
Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatie