Dlaczego mam to mrowienie stóp i palców?

Dzień Dobry, Od dwóch miesięcy narastają mi objawy takie jak; Mrowienie, pieczenie, bóle zaczęły się od małych palców u stop i doszło to aż do ud. Zajęte są również dłonie ale w mniejszym stopniu. Odczuwam fascykulacje oraz skurcze mięśni bez obniżenia ich siły - trenuje na codzień dość intensywnie. ENG w normie, rezonans tomografia punkcja również, wszystkie możliwe badania krwi także. Wybieram się na EMG - czy to polineuropatia ? Dlaczego tak szybko to postępuje ?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Pana objawy, takie jak mrowienie, pieczenie, bóle, oraz skurcze mięśni mogą wskazywać na różne możliwe przyczyny. Faktycznie jedną z możliwości jest polineuropatia, czyli choroba, która wpływa na nerwy obwodowe. Taka diagnoza jest jednak skomplikowana i wymaga dokładnego wywiadu medycznego oraz badań dodatkowych.

Szybki postęp objawów może wynikać z różnych przyczyn, takich jak infekcje, zapalenia, urazy, zaburzenia metaboliczne lub układu odpornościowego. Dokładna przyczyna musi być ustalona przez lekarza na podstawie wyników badań oraz ogólnej oceny stanu zdrowia.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.