Czy takie widzenie może mieć związek z polineuropatią?

Czy to że nieraz widzę trochę podwójnie ma związek z polineuropatią poalkoholową?

Redakcja abcZdrowie

Witam, trudno powiedzieć – proszę skonsultować to z lekarzem prowadzącym. Należy wiedzieć, że choroba alkoholowa może prowadzić do zaburzeń widzenia – to jest uszkodzeń nerwu wzrokowego. Nazywane jest to neuropatią toksyczną nerwu wzrokowego. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/neuropatia-nerwu-wzrokoweg. Przyczyną może być toksyczne połączenie alkoholu z tytoniem lub stosowanie pewnych grup leków. Neuropatia alkoholowo-tytoniowa, jak sama nazwa wskazuje, może wystąpić u alkoholików nadużywających dodatkowo tytoniu, co w połączeniu z zaniedbaniem diety czy też niewłaściwymi nawykami żywieniowymi, może prowadzić do uszkodzenia nerwu wzrokowego. Widzenie podwójne, czyli diplopia, może mieć też inne przyczyny – choroby układu nerwowego (udar, tętniak, borelioza), choroby oczu czy nadciśnienie lub cukrzyca. Proszę poinformować o problemie internistę, na podstawie zebranego wywiadu oraz oceny innych dolegliwości, będzie mógł podjąć decyzję o dalszej diagnostyce. Więcej o możliwych przyczynach diplopii w naszym artykule, serdecznie zachęcam do lektury, być może będzie pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/podwojne-widzenie-przyczyny-objawy-leczenie. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.