Czy można wyleczyć się z polineuropatii?

Prowadzę aktywny zdrowy tryb życia.nie mam cukrzycy.stwierdzono u mnie polineuropatię.Chciałabym wiedzieć,czy można się z tej choroby wyleczyc?Jakie są perspektywy?

Magdalena Mroczek

To zależy od przyczyny neuropatii (np. zakaźna, toksyczna, z niedoboru witaminy B12, uwarunkowana genetycznie). Od przyczyny neuropatii zależą rokowania na wyleczenie.

Aleksander Ropielewski

Można to stwierdzić po ustaleniu przyczyny polineuropatii. Bez tego nie sposób postawić rokowania.