Zespół rdzeniowo-móżdżkowy i polineuropatia alkoholowa a impotencja

Dzieńdobry. Czy zespół rdzeniowo móżdżkowy i polineuropatia alkoholowa mogą prowadzić dp impotencji dodam że mam 43 lata i duże trudności z chodzeniem,bardzo słabe nogi.DZIĘKUJĘ.

Obydwa schorzenia mogą prowadzić do impotencji.
Drobna uwaga.
Alkoholizm poza bezpośrednim uszkodzeniem nerwów powodującym polineuropatię uszkadza również inne struktury między innymi móżdżek.
Alkoholizm powoduje też wiele zespołów wtórnie np jako wynik niedoboru witaminy B12, który daje objawy jak zespołu rdzeniowo- móżdżkowego.
Od przyczyny objawów zależy leczenie, wiele da się poprawić.