Pogorszenie się zdrowia przy polineuropatii toksycznej

Witam,mam pytanie: Cierpie na polineuropatie toksyczna lecze sie odprzeszlo 3msc.Mam wrazenie ze mi sie pogorszylo czy jest to mozliwe? Zaznaczam iz czynnik ktory ja wywolal zostal wyeliminowany. Czym rozni sie polineuropatia alkoholowa od toksycznej? Pozdrawiam caly zespol.

Polineuropatia toksyczna jest wywołana czynnikiem, który bezpośrednio uszkadza nerwy obwodowe.
W powstawaniu polineuropatii alkoholowej działają 2 czynniki. Alkohol, który jako czynnik toksyczny uszkadza nerwy oraz czynnik niedoborowy np niedobór wit B, które również powoduje uszkodzenie nerwów.
Leczenie polineuropatii jest długie i trudne. Niestety trudno jest osiągnąć sukces ponieważ nerwy mają ograniczoną zdolność do regeneracji, i jest to proces nieodwracalny. Wiele zależy od stopnia uszkodzenia i "zaniku nerwów".