Z czego może wynikać takie drętwienie palców podczas zginania rąk?

Od ok 3 lat podczas zginania rąk w łokciach drętwieją mi 2 ostatnie palce(IVi V)w obu rękach, a od 2 miesięcy doszedł ból lewego barku i drętwienie 3 pierwszych palcy lewej dłoni(najbardziej kciuk) miałam podejrzenia cieśni nadgarstka ale po badaniu Emg wszystko wyszło w normie. Leki przeciwbólowe nie działają, ból nie daje mi spać a i w dzień ciężko fukcjonowac
KOBIETA, 45 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże w wielu dolegliwościach. Jeżeli zespół cieśni nadgarstka został wykluczony, warto także sprawdzić się pod kątem zespołu kanału nerwu łokciowego. Może on powodować symptomy, które u Pani wystąpiły.

Ból barku może sugerować, że problem jest bardziej złożony i wynika on z problemów z kręgosłupem szyjnym. W tym wypadku sugerujemy badanie obrazowe tego odcinka.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-kanalu-lokciowego-przyczyny-objawy-cwiczenia-i-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.