Czy moje objawy faktycznie wskazują na nerwicę?

Uszkodzony układ nerwowy ?? Jakieś 15 lat temu dołożyłem trąbkę rowerową do ucha i zatrąbiłem, od razu pisk w uchu i nadwrażliwość na dźwięk które są do dnia dzisiejszego, uszkodzenie w audiogramie na poziomie 2khz. Później jakiś miesiąc po zdarzeniu do 4 lat następowały po sobie takie objawy jakby kartka na jednej półkuli głowy później drugiej, spięta czaszka i szyja, kręgosłup jakby przeskakiwał etapami przy ruchu, drżenie głowy i nóg, uczucia w kończynach jakby kartka papieru na nich była i przeczulica skóry, po okresie 4 lat zatrzymały się na tym problemy i są one do dnia dzisiejszego nie potęgując się oprócz…, mimo wszystko że brzmi to nieciekawie problemy te były do ogarnięcia można było żyć i cieszyć się życiem, natomiast po 4 latach do dnia dzisiejszego jedyne co się nasila to spięcie czaszki i szyi a także wrażenie jakby do mięśni oddechowych nie dochodziły impulsy, spięta klatka, przepona, coraz większy problem oddechowy, cały dzień ja wymuszam oddech, poza tym to nie są odczucia jedynie ponieważ ergospirometria a także z gazometrii jakby zbyt dużo dwutlenku węgla a także inne parametry jakby było niedotlenienie, saturacja 95 leżąc, nie wychodzą wyniki jakby mnie mieli podłączać pod urządzenia ale czuję się masakrycznie, nie jestem w stanie już wytrzymać, w pracy skupić się, nie wiem czy to przez brak tlenu, poza tym rezonanse emg borelioza tężyczka itd ok jedynie eeg 3 razy źle, każdy mówi że to nerwica (brałem z 5 rodzajów leków przez ten czas i nic) że nie ma szans od trąbki coś takiego aby uszkodzić układ nerwowy. Nie wiem już co o tym myśleć.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nadwrażliwość na dźwięk, którą Pan opisał, może świadczyć o trwałym uszkodzeniu słuchowym zwanym akustycznym urazem słuchu. W tym przypadku objawy mogą również wskazywać na bardziej złożone problemy z układem nerwowym, a nie tylko z aparatem słuchowym.

Pierwszym krokiem powinno być skonsultowanie się z laryngologiem, aby ocenić stan słuchu i uszkodzenia słuchowe. Jednak, biorąc pod uwagę dalsze objawy (drżenie, problemy z oddychaniem, dziwne uczucia na skórze), ważne jest także konsultacje z innymi specjalistami, takimi jak neurolog, by zbadać możliwe inne problemy z układem nerwowym.

Skoro wyniki nie dostarczyły jednoznacznych odpowiedzi, kluczowe może być kontynuowanie diagnostyki pod okiem doświadczonego neurologa, który może również rozważyć potrzebę konsultacji z psychologiem. Objawy, które utrzymują się na poziomie percepcji (takie jak uczucie "kartki papieru" na skórze), mogą mieć faktycznie podłoże psychosomatyczne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-ze-sluchem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.