Czy drżenie rąk jest objawem tężyczki?

Dzień dobry. Chciałabym zapytać czy do objawów tężyczki utajonej może należeć lekkie drżenie rąk (przede wszystkim pozycyjne)? Mam 25 lat. Mam stwierdzona tężyczkę na podstawie EMG, ale nie wiem czy akurat ten objaw mogę z nią wiązać. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 25 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

drżenie rąk bywa objawem tężyczki utajonej. Oprócz tego chory może doświadczać drżeń całego ciała, a także parestezji, czyli drętwienia bądź mrowienia, głównie mięśni kończyn.

Inne objawy tężyczki utajonej to: zaburzenia nastroju, przewlekłe zmęczenie, bezsenność, zaburzenia pamięci, problemy z koncentracją, duszność spoczynkowa, zasłabnięcia, problemy z mową oraz napady paniki. Ponadto przy tężyczce utajonej może występować: nadmierna potliwość, sztywność mięśni, wzdęcia, kołatanie serca oraz bóle i zawroty głowy.

Temat ten poruszaliśmy w artykułach znajdujących się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tezyczka,

https://portal.abczdrowie.pl/tezyczka-utajona.

Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.