Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zgodnie z informacjami udostępnionymi w ulotce leków Ketrel oraz Pramolan drżenie jest jednym z działań niepożądanych, które mogą pojawić się w związku z przyjmowaniem wyżej wymienionych leków.

W przypadku leku Ketrel zarówno drżenie, jak i nieprawidłowe skurcze mięśni, niepokój ruchowy czy sztywność mięśni bez pojawiania się dolegliwości bólowych występuje bardzo często, bo aż u więcej niż 1 na 10 pacjentów.

Natomiast drżenia na skutek stosowania leku Pramolan występują niezbyt często. Doświadcza ich mniej niż 1 osoba na 100 leczonych pacjentów.

Proszę porozmawiać z lekarzem, który zalecił Panu przyjmowanie tychże leków. Jeśli drżenia przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu warto poruszyć kwestię zmiany leków na inne.

Leki te zostały opisane pod następującymi linkami: https://portal.abczdrowie.pl/ketrel-sklad-leku-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie oraz https://portal.abczdrowie.pl/pramolan-charakterystyka-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty