Czy te leki powodują rozszerzenie źrenic?

Czy po przyjmowaniu asentry lub propranololu może występować objaw powiększonych źrenic?
KOBIETA, 19 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ulotce dołączonej do opakowania leku Asentra producent umieszcza informacje odnośnie możliwych działań niepożądanych. Jednym z nich jest powiększenie źrenic. Co prawda wymienione jest ono jako niezbyt częste działanie, ale może występować u nie więcej niż jednego na 100 pacjentów.

Jeśli zaś chodzi o lek Proplanolol, to powiększone źrenice nie są wymienione jako jeden ze skutków ubocznych. Najprawdopodobniej więc jest to działanie niepożądane leku Asentra.

Charakterystyka wymienionych przez Panią leków znajduje się po kliknięciu w poniższe linki:

https://portal.abczdrowie.pl/asentra-dzialanie-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie-zamienniki,

https://portal.abczdrowie.pl/propranolol-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-dzialania-niepozadane.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.