Jak łączyć lek Asentra z NLPZ?

Mam pytania dotyczące leku Asentra. Od 3 dni biorę dawkę 25mg i od czasu brania dostałam biegunki bez żadnych innych dolegliwości (nie zmieniałam nic w diecie) a od wczorajszego dnia czuję łagodny ból po lewej stronie podbrzusza. Do tego czuję czasami lekkie zawroty głowy. Czy te objawy mogą być początkowymi skutkami uboczny mi brania leku? Niedawno temu miałam robione USG brzucha i wszystko było w porządku. Wszystkie te objawy pojawiły się po wzięciu pierwszej dawki leku. Dodatkowo chciałabym się zapytać jakie tabletki przeciwbólowe można brać z tym lekiem?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Asentra to preparat należący do grupy leków nazywanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Substancją czynną jest sertralina.

Wspomina Pani, że po zażyciu leku pojawiły się u Pani przykre dolegliwości, jak biegunka, ból brzucha czy zawroty głowy. Producent leku w ulotce informuje, że wśród skutków ubocznych stosowania preparatu są również te wymienione przez Panią.

Dlatego też zachęcamy do kontaktu z lekarzem, który przepisał lek i opowiedzieć o dolegliwościach. Być może potrzebna będzie zmiana dawkowania lub całkowite zrezygnowanie z leku.

Podczas wizyty warto również zapytać o środki przeciwbólowe, które można stosować razem z Asentrą. Niewskazane są bowiem popularne preparaty z kategorii niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jak np. ibuprofen czy kwas acetylosalicylowy (aspiryna).

Po więcej informacji na temat leku odsyłamy do tekstu:

https://portal.abczdrowie.pl/asentra-dzialanie-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie-zamienniki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.