Czy można łączyć Cital i witaminę D3?

Witam. Czy stosując Cital mogę również suplementować witaminę D3 oraz magne b6? Również co mogę brać z Citalem, jeśli jestem przeziębiona,boli mnie głowa i mam zatkany nos?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Nie ma przeciwwskazań, by łączyć te preparaty.

Cital jest to lek przeciwdepresyjny, którego substancją czynną jest cytalopram. Należy do grupy leków nazywanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Przeznaczony jest dla dorosłych pacjentów i można zakupić go na receptę. Producent w ulotce leku nie podaje informacji, że nie można łączyć go z witaminą D.

W celu dobrania odpowiednich środków na przeziębienie, zachęcamy do kontaktu z lekarzem rodzinnym. Niewskazane jest bowiem stosowanie preparatu z kwasem acetylosalicylowym (popularna aspiryna) oraz niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (np. ibuprofen).

Więcej informacji o leku można znaleźć pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/cital-dzialanie-dawkowanie-przeciwwskazania-opinie-zamienniki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.