Czy można łączyć Prokit i Emanera?

Dzień dobry, Od długiego czasu walczę z silnym refluksem. Do tej pory brałam lek Emanera 2x 40mg ale kazda próba zredukowania dawki przez lekarza kończyła się jeszcze silniejszymi objawami. Lekarz przepisał mi dodatkowo lek Prokit 3x1 tabletka i Proursan 1 raz przed spaniem. Czy lek Emanera i Prokit mogę brać razem czy zachować między nimi jakiś odstęp? Który lek brać jako pierwszy.
KOBIETA, 38 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

może Pani przyjmować lek Emanera oraz Prokit pod warunkiem, że zostały one przepisane przez jednego lekarza. W przypadku, gdy zalecenia o ich przyjmowaniu pochodziły od dwóch różnych lekarzy, powinni być oni poinformowani o wszystkich przyjmowanych lekach oraz ewentualnych dodatkowych schorzeniach.

Kolejność przyjmowania wyżej wymienionych leków oraz ich dawkowanie również powinno zostać określone podczas wizyty lekarskiej. Lepiej zachować kilkugodzinny odstęp pomiędzy lekami.

Charakterystyka leków Emanera oraz Prokit znajduje się pod poniższymi linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/prokit,

https://portal.abczdrowie.pl/emanera-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.