Czy można łączyć Betaserc i Amizepin?

Witam. Chciałabym dowiedzieć się czy można brać leki betaserc24mg 2x1 łącznie z amizepin 200 1x1 i sulpiryd 200 1x1(nerwica lekowa),betaserc zaczęłam brać 3 dni temu z powodu silnych zawrotow glowy, podejrzewam że to błędnik(miałam identyczna sytuację 3 lata temu, tedy został mi przepisami lek betaserc). Silne zawroty głowy ustały jednak czuje sie osłabiona, ospala i kręci mi się w glowie lecz nie tak jak przed braniem tego leku, troszkę mniej. Dlatego chciałabym zapytać czy dobrze robie łącząc te leki razem? Może trzeba zmniejszyć dawkę do 12mg? Bardzo prosze o odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

stosowane przez Panią leki: Betaserc, Sulpiryd oraz Amizepin nie wchodzą ze sobą w szkodliwe interakcje i można je ze sobą stosować. Proszę jednak pamiętać, aby nie zażywać leków bez konsultacji z lekarzem, gdyż interakcje są trudne do ustalenia dla poszczególnych osób. Wysokość przyjmowanej dawki również powinien ocenić lekarz prowadzący i nie należy jej samemu zmieniać, na wizycie warto wspomnieć również o występujących zawrotach głowy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/betaserc-wlasciwosci-sklad-leku-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie

https://portal.abczdrowie.pl/sulpiryd-sklad-leku-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.