Jak mam dalej stosować Betaserc?

Witam mam pytanie, otrzymałam od lekarza betaserc 8 mg-1 dziennie, napisane miałam by przyjmować 1 rano, czy mogę to zmienić by stosować 1 tabl lecz wieczorem, stosuje na zawroty głowy powypadkowe wstrząśniecie błędnika, pęknięcie kości potylicznej, miałam kilka lat temu, a zawroty głowy czasem występują głównie będąc w miejscach gdzie jest dużo świateł, kolorów np market, bardzo proszę o odpowiedź i ile mniej więcej czasu należy stosować.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

najlepiej, aby przyjmowanie leku Betaserc miało miejsce rano, ponieważ ten lek rozpoczyna swoje działanie już po godzinie i w związku z tym działałby on głównie nocą, kiedy Pani śpi, zamiast w ciągu dnia. Mogłoby się to wiązać z brakiem skuteczności leczenia oraz nasileniem objawów. Podsumowując, powinna się Pani zastosować do zaleceń lekarza i zażywać lek Betaserc w porannych godzinach. Długość trwania terapii jest dobierana indywidualnie i decyduje o niej specjalista, który dokładnie zna Pani wyniki badań oraz historię choroby.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/betaserc-wlasciwosci-sklad-leku-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie

https://portal.abczdrowie.pl/polvertic-wlasciwosci-stosowanie-przeciwwskazania-zamienniki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.