Czy Betaserc powoduje bóle nóg?

Od kiedy zaczęłam brać betaserc z powodu szumów usznych ( 2x1 24mg) wybudzam sie w nocy z powodu bolu miesni nog i karku. Muszę wtedy wstać i pochodzić jakiś czas. Czy jest możliwe, aby powodowaly to wyżej wspomniane leki? Jesli tak, to jak wygląda mechanizm ich działania odpowiedzialny na występowanie opisanych bólów?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Wśród działań niepożądanych występujących po zażyciu leku Betaserc nie wymienia się bólów mięśni, nóg oraz karku. Producent w ulotce informuje jedynie o możliwych skutkach ubocznych, jak: nudności zaburzenia trawienia, reakcja alergiczna oraz bóle głowy.

Zauważyła Pani jednak, że przykre dolegliwości pojawiły się w trakcie stosowania Betasercu. Oczywiście, nawet jeśli skutki uboczne, o których Pani wspomina nie znalazły się w ulotce, to każdy organizm może inaczej reagować na przyjęcie środku leczniczego. Dlatego serdecznie zachęcamy do skonsultowania się z lekarzem, który przepisał lek. Być może potrzebne będzie zmniejszenie dawki lub całkowita zmiana leku.

Przypomnijmy, że lek Betaserc przepisywany jest w przypadku zawrotów głowy, postępującej utraty słuchu oraz choroby Maniere’a. Nie powinno się go łączyć z lekami przeciwhistaminowymi oraz inhibitorami monoaminooksydazy.

Zachęcamy też do zapoznania się z artykułami o leku Betaserc:

https://portal.abczdrowie.pl/betaserc-wlasciwosci-sklad-leku-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie

https://leki.abczdrowie.pl/p/betaserc-pharmavitae-sp-z-o-o-sp-k

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.