Czy podczas stosowania Betaserc można pić alkohol?

Od tygodnia stosuje kurację na szumy uszne lekiem betaserc. Biorę 1 tabletkę rano oraz 1 tabletkę wieczorem. Czy podasz kuracji można spożywać alkohol?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie jest wskazane spożywanie alkoholu podczas zażywania leku Betaserc, ale tyczy się to także jakiegokolwiek innego leku. Może to skutkować uszkodzeniem wątroby, wystąpieniem działań niepożądanych leku lub powodować, że farmakoterapia okaże się po prostu nieskuteczna.

Jeśli chce Pan napić się alkoholu, warto wstrzymać się do zakończenia terapii lekiem Betaserc.

Być może zainteresuje Pana ten artykuł: https://zywienie.abczdrowie.pl/leki-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.