Czy podczas stosowania tego leku mogę spożywać alkohol?

Dzień dobry. Czy podczas stosowania euthyrox 50 mogę spożywać alkohol. Pani w aptece poinformowała mnie ze absolutnie to lewotyroksyna nie wchodzi w interakcje z alkoholem,ale nie jestem pewna.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – producent leku nie wspomina o znaczących interakcjach zachodzących pomiędzy lewotyroksyną a alkoholem, co może sugerować, że faktycznie te interakcje nie zachodzą.

Niemniej proszę pamiętać, że zawsze w przypadku farmakoterapii zaleca się, by unikać spożywania alkoholu. W przypadku lewotyroksyny warto zachować ostrożność, unikać większych ilości alkoholu i pamiętać o zachowaniu odstępu czasowego pomiędzy lekiem a alkoholem. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://zywienie.abczdrowie.pl/leki-a-alkohol.

O tym, jak prawidłowo zażywać lewotyroksynę przeczyta Pani w naszym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-leki-na-tarczyce-zapytalismy-specjalisy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.