Czy podczas stosowania tego leku można napić się alkoholu?

Witam ! Czy podczas stosowania leku valhit można napić się alkoholu? Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nie ma konkretnych badań dotyczących interakcji Valhitu z alkoholem, jednak tak jak przy każdym innym leku, należy zachować ostrożność. Jeżeli nie ma Pan możliwości całkowitej abstynencji, to proszę zwrócić uwagę na umiar i niskoprocentowe alkohole.

Pomimo tego, warto pamiętać, że większość leków może wchodzić w negatywną interakcję z alkoholem i nie jest zalecane jego spożywanie podczas jakiejkolwiek farmakoterapii.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-alkoholu-z-lekami

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.