Czy mogę pić alkohol po leczeniu dróg moczowych?

Dzień dobry, miałam zapalenie dróg moczowych i dziś wzięłam ostatnia saszetkę Fosfocin. Czy 12 godz po wzięciu ostatniej saszetki mogę napić się alkoholu?
KOBIETA, 25 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wzajemne oddziaływanie między alkoholem a lekiem Fosfocin może zależeć od indywidualnej reakcji organizmu, dawki leku i czasu, który minął od ostatniej dawki. W niektórych przypadkach alkohol może osłabiać działanie preparatu.

Jeżeli jednak minie odpowiednio dużo czasu i jest Pani w pełni wyleczona, to niskoprocentowy alkohol w niewielkich porcjach prawdopodobnie nie jest dużym przeciwwskazaniem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/lek-znany-polakom-od-lat-w-polaczeniu-z-alkoholem-moze-doprowadzic-do-tragedii

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.