Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

lek Furagina jest stosowany również w leczeniu gruczołu krokowego (prostaty), co oznacza, że ma on wpływ na bakterie w niej bytujące, jednak w takim przypadku zażywamy ją zazwyczaj jedynie wspomagająco. W przypadku pojawienia się problemów z prostatą, wystąpienia podejrzeń zakażenia, infekcji, należy zgłosić się do lekarza, który dobierze odpowiednie leki, dobrze przenikające do tego gruczołu.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/urofuraginum-furaginum

https://portal.abczdrowie.pl/lek-znany-polakom-od-lat-w-polaczeniu-z-alkoholem-moze-doprowadzic-do-tragedii

https://portal.abczdrowie.pl/urointima-furagiactive-furaginum

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty