Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 6 , 6 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Urologia: Pytania do specjalistów

Czy otrzymane wyniki moczu są prawidłowe?

Dzień dobry, zgłosiłam się do lekarza z powodu bólu kręgosłupa lędźwiowego. Zrobiłam badanie moczu, czy wyniki są dobre pH kwaśne (5,0) Erytrocyty nieobecne Barwa bursztynowa Białko ( /- ) ślad Ciężar właściwy 1,032 g/ml Azotyny nieobecne Glukoza nieobecna Bilirubina... Dzień dobry, zgłosiłam się do lekarza z powodu bólu kręgosłupa lędźwiowego. Zrobiłam badanie moczu, czy wyniki są dobre pH kwaśne (5,0) Erytrocyty nieobecne Barwa bursztynowa Białko ( /- ) ślad Ciężar właściwy 1,032 g/ml Azotyny nieobecne Glukoza nieobecna Bilirubina nieobecna Ketony nieobecne Urobilinogen ( ) Leukocyty nieobecne Badanie mikroskopowe Leukocyty 3-5 w polu widzenia Śluz obfity Nabłonki wielokątne płaskie liczne w polu widzenia Nabłonki okrągłe pojedyncze w polu widzenia
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy leki, które obecnie zażywam mogą wpłynąć na wyniki?

Witam, podejrzewam, że mam bakteryjne zapalenie układu moczowego/prostaty. Zacząłem zażywać leki Nefrobonisol, Urobon oraz piję żurawinę. Chciałbym jednak wykonać w trakcie leczenia badanie moczu, posiew moczu oraz nasienia, aby potwierdzić czy faktycznie mam zakażenie bakteryjne i... Witam, podejrzewam, że mam bakteryjne zapalenie układu moczowego/prostaty. Zacząłem zażywać leki Nefrobonisol, Urobon oraz piję żurawinę. Chciałbym jednak wykonać w trakcie leczenia badanie moczu, posiew moczu oraz nasienia, aby potwierdzić czy faktycznie mam zakażenie bakteryjne i czy będzie potrzebny antybiotyk. Czy powyższe leki, które obecnie zażywam, mogą wpłynąć na wyniki tych badań? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego bardzo często muszę oddawać mocz?

Od jakiegoś czasu odczuwam bardzo częstą potrzebę oddawania moczu. Raz jest to większa ilość, raz mniejsza a czasem nawet częste parcie na mocz znika żeby po jakimś czasie wrócić. Glukozę na czczo robiłam i wszystko wyszło w porządku dodatkowo badałam... Od jakiegoś czasu odczuwam bardzo częstą potrzebę oddawania moczu. Raz jest to większa ilość, raz mniejsza a czasem nawet częste parcie na mocz znika żeby po jakimś czasie wrócić. Glukozę na czczo robiłam i wszystko wyszło w porządku dodatkowo badałam się nawet glukometrem po posiłkach i też glukoza w normie. Leczę się również psychiatrycznie ze względu na nerwicę hipochondryczną. Czy to może być przyczyną częstego oddawania moczu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy mogę mieć operację stulejki?

Witam mam 24 lata W wieku 6 lat miałem zabieg na spodziectwo. Skończyło się na jednym zabiegu i wizytach kontrolnych co rok/dwa do 18 roku życia. Nie dawno doszło do mnie ze mam trochę za długi napletek i trochę wąski... Witam mam 24 lata W wieku 6 lat miałem zabieg na spodziectwo. Skończyło się na jednym zabiegu i wizytach kontrolnych co rok/dwa do 18 roku życia. Nie dawno doszło do mnie ze mam trochę za długi napletek i trochę wąski przez co podczas stosunku nie czuje większej przyjemności. Moje pytanie brzmi czy dawny zabieg nie stoi ma przeszkodzie wykonania zabiegu na stulejke anastomatem. Pozdrawiam
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy prawidłowe nasienie tak wygląda?

Mam pytanie odnośnie mojej spermy. Po wtrysku spermy na dłoń, sperma ma normalny mleczny kolor, jednak po około 2 minutach robi sie przezroczysta i bardziej płynna. Czy mam powody do niepokoju?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Urologia Dłonie

Czy to pogorszy jakość nasienia?

Dzień dobry, mam 18 lat i razem z partnerką staramy się o dziecko. Mam pytanie, czy długa abstynencja od masturbacji ok. 2 tygodni, poprawi, czy pogorszy jakość nasienia? Masturbuję się z reguły rzadko, ok. trzy razy na tydzień.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy Provag ma wpływ na posiew moczu?

Dzień dobry, Czy stosowanie provag żel może mieć wpływ na wynik posiewu moczu? Jeśli tak, to na ile dni przed badaniem trzeba go odstawić?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakie badania PSA powinienem wykonać?

Dzień dobry Jakie kontrolne badanie PSA przy zagrożeniu biopsją prostaty wykonać PSA wolne czy całkowite, gęstość PSA też?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy powyższe leki mogą mieć niekorzystny wpływ?

Witam, staramy się z żoną o dziecko. Niestety, mam stwierdzone przewlekłe zapalenie prostaty i zażywam na prostatę tabletki typu Gold Prost/Prostaceum. Czy powyższe leki/suplementy mogą niekorzystnie wpływać na staranie się o dziecko lub sam płód i lepiej je odstawić na ten czas czy mogę je spokojnie zażywać? Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam problem z częstym oddawaniem moczu?

Dzień dobry, opiszę sprawę następująco. Od paru miesięcy zauważyłem u siebie częste oddawanie moczu. W środku dnia potrafię chodzić do łazienki co godzinę a podczas leżenie w łóżku w nocy nawet co 15 minut. Nie budzę się w nocy... Dzień dobry, opiszę sprawę następująco. Od paru miesięcy zauważyłem u siebie częste oddawanie moczu. W środku dnia potrafię chodzić do łazienki co godzinę a podczas leżenie w łóżku w nocy nawet co 15 minut. Nie budzę się w nocy z chęcią oddania moczu. Dodam, że pije bardzo dużo płynów w ciągu dnia 1.5-2.5 l wody soki
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy wykonać konsultację urologiczną?

Dzień dobry. Na usg i tomografie wyszło ze mam kamień 18mm w lewej i prawej nerce, radiolog nic nie poradził kazał przyjść za rok na kontrole, posłuchać go czy udać się do urologa? Dziękuje za pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Dotyczy: USG Urologia Nerka

Jak leczyć te problemy z jądrami?

Od jakiegoś czasu mam problem z pęcherzem. Nie boli mnie nic, ale objawy są bardzo męczące: czestomocz, naglące parcia, trudności z rozpoczęciem, przerywany strumień, uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza.. Badanie moczu wyszło prawidłowe. Lekarz rodzinny przepisał Tinidazolum (jednorazowo 4tab) i Canephron... Od jakiegoś czasu mam problem z pęcherzem. Nie boli mnie nic, ale objawy są bardzo męczące: czestomocz, naglące parcia, trudności z rozpoczęciem, przerywany strumień, uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza.. Badanie moczu wyszło prawidłowe. Lekarz rodzinny przepisał Tinidazolum (jednorazowo 4tab) i Canephron 2 X3, ale póki co nie widzę poprawy.. po jakim czasie powinno być lepiej?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy taki wygląd członka jest prawidłowy u 23-latka?

Witam. Mam 23 lata. Od jakiegoś czasu mam następujący problem. Żołądź penisa jest miękki i podczas delikatnego uścisku krew z niego odpływa, natomiast po zwolnieniu uścisku krew z powrotem napływa. Wspomnę jeszcze ze od kilku lat dość często się masturbuje. Czego to może być przyczyną i jak to rozwiązać?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Urologia Prącie

Czy to wpływa na poprawę późniejszych erekcji?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie viagry i jej podobnych. Czy ten siledafil pomaga tylko doraźnie, czy jego branie przez jakiś czas wpływa na poprawę późniejszej erekcji nawet, jeśli się go nie bierze?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego nie osiągam wzwodu przy kobiecie?

Witam, mam 38 lat i problemy ze wzwodem przy nowych partnerkach. Nie jestem w stałym związku ale od 2 lat spotykałem się na sex z jedną partnerką i z nią nie ma problemów, a ostatnio kiedy miałem okazję z nowymi... Witam, mam 38 lat i problemy ze wzwodem przy nowych partnerkach. Nie jestem w stałym związku ale od 2 lat spotykałem się na sex z jedną partnerką i z nią nie ma problemów, a ostatnio kiedy miałem okazję z nowymi osobami to nie mogę osiągnąć erekcji i to nawet przy pomocy tadalafilu czy sildenafilu, tak jakby stres i duża chęć pokazania się blokował nawet działanie tych leków. Następnego dnia mogę spotkać się z tą stała kochanką i problemu nie ma żadnego. Nie wiem co robić czy są jakieś leki które pomogą wyłączyć myślenie i stres przed nowymi partnerkami ? Dodam że nawet po dłuższej rozmowie i małej ilości wina ,uspokojeniu się w głowie i tak przy tych nowych mam silna myśl "musisz" i nic nie pomaga.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam to pieczenie i parcie na pęcherz?

Dzień dobry, od tygodnia mam takie objawy jak pieczenie i parcie na pęcherz przy oddawaniu moczu jest to nawet znośne, najgorzej jest w nocy mam tak co kilka dni, że budzi mnie w nocy silne pieczenie i mam parcie na... Dzień dobry, od tygodnia mam takie objawy jak pieczenie i parcie na pęcherz przy oddawaniu moczu jest to nawet znośne, najgorzej jest w nocy mam tak co kilka dni, że budzi mnie w nocy silne pieczenie i mam parcie na pęcherz , chodzę co chwilę do toalety, ale nie mogę się do końca wysikać i piecze mnie tak bardzo przez kilka godzin , odczuwam również ból podbrzusza i ból pęcherza, co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogłem zarazić się chlamydią?

Witam, po stosunku oralnym z nieznaną mi kobietą (4 miesiące temu) doszło u mnie do bólów podbrzusza i jąder. Po zrobieniu testów z krwi na Chlamydie mam takie wyniki: IGG - <2 RU/ml (wynik ujemny poniżej 16) IGM- 0,14... Witam, po stosunku oralnym z nieznaną mi kobietą (4 miesiące temu) doszło u mnie do bólów podbrzusza i jąder. Po zrobieniu testów z krwi na Chlamydie mam takie wyniki: IGG - <2 RU/ml (wynik ujemny poniżej 16) IGM- 0,14 RATIO (wynik ujemny poniżej 0,8) Dwa miesiące wcześniej robiłem to samo badanie i wynik przy IGM miałem 0,12 RATIO. Przy wymazie z cewki moczowej nic nie wyszło. Czy może to być w takim razie Chlamydia, czy jest to wykluczone, a problemu bóli muszę szukać gdzie indziej ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy rzadka masturbacja może być przyczyną tych dolegliwości?

Witam, od 2 tygodni odczuwam ból w cewce moczowej, a dokładniej w miejscu na samym dole członka i promieniuje aż na całą długość do samej góry podczas oddawania moczu i wytrysków. Zastanawia mnie jedno - ponieważ w ciągu ostatnich 2... Witam, od 2 tygodni odczuwam ból w cewce moczowej, a dokładniej w miejscu na samym dole członka i promieniuje aż na całą długość do samej góry podczas oddawania moczu i wytrysków. Zastanawia mnie jedno - ponieważ w ciągu ostatnich 2 miesięcy miałem tylko 4 wytryski (3 razy podczas sexu, raz się tylko masturbowałem). Czy rzadka masturbacja może być przyczyną czegoś takiego??
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Co oznacza wynik badania PSA?

Mam 44 lata Wynik Badania PSA 0, 155ng pieczenie cewki czeste oddawanie moczu??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak dobrze wyleczyć zapalenie najądrza?

Dzień dobry. Jestem mężczyzną, mam 26 lat i borykam się z pewnym problemem. Od grudnia 2019 roku regularnie odwiedzam urologa z zapaleniem jądra i najądrza, w wyniku przeprowadzonych badań wykryto również u mnie małe żylaki powrózka nasiennego i powiększone... Dzień dobry. Jestem mężczyzną, mam 26 lat i borykam się z pewnym problemem. Od grudnia 2019 roku regularnie odwiedzam urologa z zapaleniem jądra i najądrza, w wyniku przeprowadzonych badań wykryto również u mnie małe żylaki powrózka nasiennego i powiększone kanaliki nasienne, ostatnio również byłem u urloga, ponieważ odczywam ból w pachwinie podczas stania, lekarz stwierdził że nie ma żadnego zapalenia, i nie widzi również żylaków, zrobiłem morfologię, OB, mocznik, kreatynina, eGFR, ALT, sód, potas, CRP .. wszystko w normie, moje pytanie brzmi co może być powodem tych objawów? Dodam że podczas siedzenia absolutnie nie odczuwam żadnego dyskomfortu bólowego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Patronaty