Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 4 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Urologia: Pytania do specjalistów

Dlaczego mam to pieczenie członka?

Od pół roku zmagam się z bólem, pieczeniem, szczypaniem członka. Objawy są najsilniejsze po rannym oddaniu moczu oraz po wzwodzie. Wszelkie badania urologiczne wraz z cystoskopią wychodzą negatywnie. Nie mam bakterii, prostata zdrowa ogólnie opinia urologa zdrowy układ... Od pół roku zmagam się z bólem, pieczeniem, szczypaniem członka. Objawy są najsilniejsze po rannym oddaniu moczu oraz po wzwodzie. Wszelkie badania urologiczne wraz z cystoskopią wychodzą negatywnie. Nie mam bakterii, prostata zdrowa ogólnie opinia urologa zdrowy układ moczowy. Kolejny pomysł nerw sromowy. 6 zabiegów metoda Indiba bez efektów. Wykryłem uciskową bolesność wokół pępka. Tak w promieniu 5 cm. Wykrto helicobacter. Biorę kolejny chyba już 6 antybiotyk. Członek nadal boli. Wydałem już masę pieniędzy na diagnozę, której nikt nie umie postawić. Nie wiem do kogo się zgłosić. Poziom frusyracji i bezradności narasta. Pomocy
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Czy przy zapaleniu cewki moczowej muszę brać leki?

Dzień dobry, 1. Furagina może wpływać na jakość ejakulatu / zmiany morfologii i ruchliwość plemników. Ulotka leku nie doprecyzowuje czy są to zmiany przejściowe, występujące w czasie stosowania leku, czy mogące utrzymywać się stale. Będę wdzięczny za informację. 2. Czy... Dzień dobry, 1. Furagina może wpływać na jakość ejakulatu / zmiany morfologii i ruchliwość plemników. Ulotka leku nie doprecyzowuje czy są to zmiany przejściowe, występujące w czasie stosowania leku, czy mogące utrzymywać się stale. Będę wdzięczny za informację. 2. Czy zapalenie cewki moczowej może przejść / zostać zwalczone bez włączania leków? Po wizycie u urologa miałem włączone antybiotyki - chwilowo pomogły, ale po miesiącu zapalenie wróciło. Czy antybiotykoterapia / furagina są w tym przypadku konieczne? Z góry bardzo dziękuję za informację.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z kleszczem w takim miejscu?

Witam, mam problem z moim synem ma piętnaście lat i złapał kleszcza na penisie i nie chce iść do lekarza abja nie potrafię tego ogarnąć a na dodawatek mówi że od jakiegoś czasu zauważył że trochę zmalały mu jądra. Nie wiem co mam robić.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak leczyć pęcherz nadreaktywny?

Witam serdecznie, stwierdzono u mnie pęcherz nadreaktywny z częstomoczem prawdopodobnie wynikający z problemów psychicznych. Cierpię na zaburzenia depresyjne i lękowe. Czy ten pęcherz nadreaktywny nie powinien być czasem żadną oddzielną jednostką chorobową lecz po prostu symptomem jednym z tych schorzeń,... Witam serdecznie, stwierdzono u mnie pęcherz nadreaktywny z częstomoczem prawdopodobnie wynikający z problemów psychicznych. Cierpię na zaburzenia depresyjne i lękowe. Czy ten pęcherz nadreaktywny nie powinien być czasem żadną oddzielną jednostką chorobową lecz po prostu symptomem jednym z tych schorzeń, które Państwu to wymieniłem? Moja intuicja wynika z tego, że stwierdzano u mnie inne dolegliwości somatyczne i po prostu może jest to zaburzenie nerwicowe o objawach czestomoczu, a nie pęcherz nadreaktywny. Nie mam pojęcia o zróżnicowaniu tego, a wydaje się istotne.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy te wyniki wskazują na zakażenie układu moczowego?

Dzień dobry, czy te wyniki wskazują na zakażenie układu moczowego czy nie? Czy muszę skontaktować się z lekarzem? Leukocyty, azotyny, białko, ketony, bilirubina, erytrocyty - negatywne Cukier, urobilinogen - norma Nabłonki płaskie - pojedyncze wpw Leukocyty 0-2 wpw Bakterie - dość liczne wpw Śluz - dość liczne pasma Wynik posiewu ujemny (poniżej 10 000 CFU/ml)
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Dlaczego członek jest opuchnięty?

Witam . Wczoraj kochaliśmy się z mężem pod prysznicem i wszystko było ok . Dziś rano jego penis jest spuchnięty i okropnie siny . Co to może być .? Coś poważnego .? Przejdzie samo czy lepiej udać się do lekarza .?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Urologia Prącie

Jak leczyć bolesność cewki moczowej?

Mam stwierdzoną bolesność cewki moczowej. Cewka ciągnie i piecze. Jak to leczyć? Czy może to mieć związek z problemami gastrycznymi?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tą infekcją w obrębie członka?

Witam. Zacznę od początku. Przeszedłem zabieg nacięcia ropnia okoloodbytniczego. Goi się prawidłowo. Przyjmowałem antybiotyk w szpitalu a po wypisze dostałem inny antybiotyk aguamentin. Przyjmowalem go przez 4 dni. W dniu odstawienia dostałem czerwonych krostek na zoledziu penisa. Nie odczuwałem i... Witam. Zacznę od początku. Przeszedłem zabieg nacięcia ropnia okoloodbytniczego. Goi się prawidłowo. Przyjmowałem antybiotyk w szpitalu a po wypisze dostałem inny antybiotyk aguamentin. Przyjmowalem go przez 4 dni. W dniu odstawienia dostałem czerwonych krostek na zoledziu penisa. Nie odczuwałem i nie odczuwam żadnego bólu ani innych dolegliwości. Z problemem udałem sie do urolog który stwierdził stan zapalny po antybiotyku i przepisał masc triderm. Stosowałem ja 5 dni. W spoczynku zoladz wygląda normalnie. Ale we wzwodzie widac mocne zaczerwienienie i malutkie mm grudki. Zapisałem sie na wizytę do innego urologa który nakazał przestać stosować triderm i przepisał na 3 dni masc travicort. Jestem przy drugim dniu stosowania i efekty takie same w spoczynku zoladz penisa wygląda normalnie ale we wzwodzie jest bardzo czerwony i widac grudki. Co to może być i czy zastosowane leczenie jest prawidłowe. Czekam jeszcze na wyniki posiewu moczu. Ostatni urolog powiedział że po zastosowaniu przez 3 dni travicortu zgłosić się do lekarza za dwa tygodnie czy nie robi się stulejka. Ale martwi mnie to że objawy nie znikają.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Co oznaczają takie krostki na członku?

Pojawiły mi się czerwone, małe krostki na żołędziu. Nieprzyjemny zapach. Skóra się tłuszczy. W środku jakaś mętno-biała substancja (ledwo widoczna). Co to może być? Testy na HIV, kiłę, HSV, HPV - negatywne.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Jak radzić sobie z tymi zaburzeniami erekcji?

Witam mam problem z erekcja od kilku dni, nie mogę uprawiać sex chociaż bardzo chce, nie mam pełnej erekcji, jądro prawe zmienia pozycję jest bliżej prącia, i mam w nim takie ukucia dziwne, oprócz tego mam wezidelko zerwane, ale kiedyś... Witam mam problem z erekcja od kilku dni, nie mogę uprawiać sex chociaż bardzo chce, nie mam pełnej erekcji, jądro prawe zmienia pozycję jest bliżej prącia, i mam w nim takie ukucia dziwne, oprócz tego mam wezidelko zerwane, ale kiedyś już tak miałem i erekcja mimo wszystko była, dodam że wcześniej dużo razy w ciągu dnia uprawiałem sex, nie wiem co robić bo mam od 4 dni z tym problem.. Nie chce żeby przez to mój związek się zniszczył, nie wiem co robić
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mój członek jest opuchnięty?

Witam, mój penis wygląda jak by był spuchnięty. Górna część żołędzia jest lekko zaczerwieniona, a dolna jest za to blada. Górna część trzona jest również blada, a niżej robi się lekko czerwona. Nie odczuwam żadnego bólu, ani swędzenia. Mam wrażenie jak by penis był lekko skurczony.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

W jaki sposób mogę przedłużyć stosunek ze swoją partnerką?

Witam mam 28 lat jestem w związku z partnerką już 3 lata od roku borykam się z przedwczesnym wytryskiem około 20 sekund od rozpoczęcia stosunku. Co mam zrobić by przedłużyć stosunek z partnerką?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Czy stres powoduje wzmożony ból prostaty?

Witam, moim problemem jest stwierdzone przez urologa, przewlekle bezbakteryjne zapalenie strecza. Dokładnie 5 lat temu, mialem podobna dolegliwosc. Robione badania i po pół roku wyleczone. Natomiast teraz wróciła ta dolegliwość. Lekarz urolog kazal zrobic następujące badania. Morfologia ob posiew moczu... Witam, moim problemem jest stwierdzone przez urologa, przewlekle bezbakteryjne zapalenie strecza. Dokładnie 5 lat temu, mialem podobna dolegliwosc. Robione badania i po pół roku wyleczone. Natomiast teraz wróciła ta dolegliwość. Lekarz urolog kazal zrobic następujące badania. Morfologia ob posiew moczu, wymaz z cewki, nasienia, na choroby zakaźne i wszystko jest ok. Lekarz zapisal.mi antybiotyk na 42 dni po jednej tabletve dziennie xyvelam 500 mg, po braniu tego antybiotyku jest lepiej, ale nadal odczuwam pieczenie w cewce moczowej, bez wydzieliny jest zaczerwieniona, czuje pieczenie i swedzenie lekkie pobolewanie przy odbycie i dyskomfort. Teraz Lekarz wdrożył mi na 10 dni antybiotyki biseptol 960, I diclac 100. Na dodatek od około 24 lat choruje na ciezka nerwice, lekkowa która przerodziła się w silna depresje. Od paru.miesiecy nie śpię w nocy, jestem przestraszony itp mam ataki paniki najbardziej rano. A teraz jest to jeszcze gorsze od momentu zapalenia . Ogólnie to zapalenie pojawiło się w styczniu gdy przemarzlem w pracy. Moje pytanie brzmi. Czy stres może powodować ten dyskomfort i nasilać objawy. Na domiar złego przytyłem bardzo dużo, okolo 14 kg w ciągu pół roku, mam siedziacy tryb pracy. Mój stan prostaty jest lepszy gdy wezme tabletke i ni myślę o tym bólu, lecz gdy minie chwile na nowo mam takie myśli. Proszę o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

W jakim kierunku mogę się jeszcze zdiagnozować?

Dzień dobry. Od roku choruje na nawracające zapalenie dróg moczowych leczona według antybiogramu. Po wielu próbach odctawienu leków (antybiotyków) infekcje się na wracają. Po wielokrotnych konsultacjach urologicznych w pyrzychodni nie zlecano mi żadnych badań w celu znalezienia przyczyny... Dzień dobry. Od roku choruje na nawracające zapalenie dróg moczowych leczona według antybiogramu. Po wielu próbach odctawienu leków (antybiotyków) infekcje się na wracają. Po wielokrotnych konsultacjach urologicznych w pyrzychodni nie zlecano mi żadnych badań w celu znalezienia przyczyny i postawienia diagnozy. Moja choroba obiawia się dreszczami nie oddaje moczu całym strumieniem (nie mogę oddać moczu do końca). Dostałam skierowania do szpitala na cito na oddział urologiczny w legnicy. Po przebyciu konsultacji z urologiem i zbadaniu pęcherza stwierdzono zastój moczu w pęcherzu,zrobiono mi zabieg cystostomi i wypuścili mnie do domu bez żadnych badań urologicznych wykonywanych na oddziale nie wiedząc co mi jest.zlecili mi na własną rękę tk, cystoskopia, i badanie urodynamiczne Na te badania trzeba czekac miesiąc. Po zabiegu cystostomi strasznie boli mnie boli brzuch cuje kucia ból podbrzusza (straszny ból) po zrobieniu tego badania zawieźli mnie na drugi dzień na urologie (rodzina), lekarz stwierdził że nie wie co mi jest i odmawia przyjęcia na oddział. Proszę błagam o pomoc bo nie wiem co mam robić. Ból jest tak silny ze nie mogę normalnie funkcjonować. Z góry serdecznie dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy ten podwyższony wskaźnik w moczu powinien mnie martwić?

Witam, jestem w 8tyg ciąży, w moczu mam jedynie podwyższony Urobilinogen do 2.0mg, reszta badań krwi czy moczu jest okej. Czy jest się czym martwić, co to może oznaczać?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę bez obaw zażywać te dwa leki?

Witam. Czy stosując lek Xarelto 20 mg. mogę bez obaw zażyć Viagrę?

Czy problem z oddawaniem moczu może być skutkiem brania leku?

Witam. Mam 19 lat i od prawie 3 miesięcy biorę Escitil na zaburzenia lękowe. Wczoraj pojawił się u mnie problem z oddawaniem moczu rano. Nie czuję przy tym bólu ani żadnych innych dolegliwości. Czy lek może być przyczyną czy powinnam wykonać badania?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak pozbyć się problemu częstego oddawania moczu w nocy?

W nocy często oddaję mocz co może być powodem . Czy istnieje jakiś sposób na usunięcie tej dolegliwości np.za pomocą leków
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego odczuwam dyskomfort w jądrach?

Witam od kilku tygodni czuje dziwne uczucie dyskomfortu w jądrach najpierw było to w lewym a teraz przeszło na prawe nie widzę żeby jedno jądra było dużo powiększone dodam że choruje teraz na rwe kulszowa lędźwiowa i biorę leki od... Witam od kilku tygodni czuje dziwne uczucie dyskomfortu w jądrach najpierw było to w lewym a teraz przeszło na prawe nie widzę żeby jedno jądra było dużo powiększone dodam że choruje teraz na rwe kulszowa lędźwiowa i biorę leki od kilku miesięcy czy to może mieć jakiś z tym zei zek?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza biała narośl na prąciu?

Witam. Zauważyłem u siebie na żołędziu prącia białą narośl. Nie swędzi, nie boli ani nie piecze. Nie mam pojęcia co to może być i czy isc z tym do jakiegos lekarza. Wygląda to tak kilka bialych kropek obok siebie i... Witam. Zauważyłem u siebie na żołędziu prącia białą narośl. Nie swędzi, nie boli ani nie piecze. Nie mam pojęcia co to może być i czy isc z tym do jakiegos lekarza. Wygląda to tak kilka bialych kropek obok siebie i żołądź przy tym lekko zmienil kolor. Również kolor zmienilo mi obok ujścia cewki moczowej.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty
Ważne tematy