Czy można stosować Furagin podczas starań o ciążę?

Czy podczas starań o dziecko w dni płodne można przyjmować furaginę? Czy to zagraża ciąży lub może utrudnić zapłodnienie? Jak długo furagina utrzymuje się w organizmie?
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, podczas starania się o dziecko nie zaleca się przyjmowania Furaginy na wypadek zapłodnienia, kiedy to już mogłaby zaszkodzić dziecku. Generalnie nie utrudnia ona samego zajścia w ciążę, jednak lepiej byłoby poczekać, aż się Pani wyleczy, zanim zacznie starania, ponieważ może się okazać, że nie będzie ona skuteczna i konieczne będzie przyjmowanie innych, być może silniejszych leków, które na wypadek ewentualnej ciąży, mogłyby być szkodliwe dla dziecka. Furagina jest wydalana z organizmu bardzo szybko (nawet po około 2 godzinach), ponieważ jej okres półtrwania wynosi około 1 godziny, w związku z tym nie powinna być usunięta już na drugi dzień.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/urofuraginum-furaginum

https://portal.abczdrowie.pl/urointima-furagiactive-furaginum

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-zapalenia-pecherza-u-mlodych-kobiet

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty