Czy Furagin jest bezpieczny dla ciąży?
Witam. Jestem w ciazy 19tc i Mam zapalenie pęcherza. Lekarz kazał brać furagine. Wzięłam dotychczas 1 tabletkę ale wyczytałam ze nie jest bezpieczny ten lek. Czy mogłam zaszkodzić dziecku ?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
podejrzewam, iż lekarz, który przepisał Pani ten lek wiedział, że jest Pani w ciąży, a więc świadomie podjął decyzję dotyczącą zastosowania go. Zapalenie pęcherza jest dosyć niebezpieczne w ciąży – stąd zapewne konieczność zastosowania furaginy.
Tak jak i każdy inny lek w ciąży, również furagina powinna być przyjmowana wyłącznie z zalecenia lekarskiego. Furaginy nie należy przyjmować w pierwszym trymestrze ciąży oraz w przypadku ciąży donoszonej, czyli od 38. tygodnia, co związane jest z ryzykiem niedokrwistości hemolitycznej u noworodka.
Aktualnie jest Pani w 19. tygodniu ciąży, co umożliwia zastosowanie furaginy, tak jak zalecił Pani lekarz. Proszę mu zaufać i przyjmować tabletki według jego wskazań.
Potwierdzeniem są odpowiedzi naszych specjalistów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zazyc-furagin-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-furagin-jest-bezpieczny-w-ciazy.