Czy Furagin jest bezpieczny dla ciąży?

Witam. Jestem w ciazy 19tc i Mam zapalenie pęcherza. Lekarz kazał brać furagine. Wzięłam dotychczas 1 tabletkę ale wyczytałam ze nie jest bezpieczny ten lek. Czy mogłam zaszkodzić dziecku ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

podejrzewam, iż lekarz, który przepisał Pani ten lek wiedział, że jest Pani w ciąży, a więc świadomie podjął decyzję dotyczącą zastosowania go. Zapalenie pęcherza jest dosyć niebezpieczne w ciąży – stąd zapewne konieczność zastosowania furaginy.

Tak jak i każdy inny lek w ciąży, również furagina powinna być przyjmowana wyłącznie z zalecenia lekarskiego. Furaginy nie należy przyjmować w pierwszym trymestrze ciąży oraz w przypadku ciąży donoszonej, czyli od 38. tygodnia, co związane jest z ryzykiem niedokrwistości hemolitycznej u noworodka.

Aktualnie jest Pani w 19. tygodniu ciąży, co umożliwia zastosowanie furaginy, tak jak zalecił Pani lekarz. Proszę mu zaufać i przyjmować tabletki według jego wskazań.

Potwierdzeniem są odpowiedzi naszych specjalistów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zazyc-furagin-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-furagin-jest-bezpieczny-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.