Czy Furagin spowodował żółte zabarwienie nasienia?

Biore furagine od 2 tyg i od tamtego momentu mam ciągle żółtą sperme. Czy kolor zmienił się przez ten lek?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

podczas stosowania leku Furagina może zmienić się zabarwienie moczu, który stać się może intensywnie żółty. Zdaniem naszego eksperta zmienić kolor może również nasienie, dlatego najprawdopodobniej żółta sperma, którą zauważył Pan po przyjmowaniu Furaginy ma związek z zażywanym lekiem.

Proszę obserwować kolor nasienia po zakończeniu kuracji i w razie jakichkolwiek odchyleń proszę konsultować się z lekarzem.

Poniżej umieszczamy pytania z podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-koloru-moczu-i-nasienia-a-stosowanie-lekow,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-zolta-sperma,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zolty-kolor-spermy-u-50-latka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty