Dlaczego piecze mnie cewka moczowa po ejakulacji?

Za każdym wytryskiem po jakimś czasie zaczyna mnie piec cewka i pęcherz. Za każdym razem wtedy biore furagine. Lek pomaga na cewke i pęcherz, ale za za kilka dni przy kolejnym wytrysku znowu zaczyna mnie od nowa wszystko piec. Może furagina nie leczy bakterii w prostacie? Czy to może być od bakterii siedzącej w prostacie i nadkażającej drogi moczowe, czy może coś innego to może być?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

pieczenie, które towarzyszy Panu po ejakulacji, zarówno w cewce moczowej, jak i pęcherzu, może oznaczać zapalenie układu moczowo-płciowego, w tym także zapalenie cewki.

Leczenie na własną rękę może nie być skuteczne, zwłaszcza kiedy Furagina jest przyjmowana wyłącznie doraźnie i nie jest przeprowadzona kuracja o odpowiedniej długości i intensywności, czyli minimum 7 dni po 2-3 tabletki na dobę. Ten lek jest stosowany także w przypadku zapalenia gruczołu krokowego (prostaty), dlatego z reguły powinien być skuteczny.

W związku z powyższym powinien się Pan udać do lekarza pierwszego kontaktu, w celu uzyskania skierowania na badania moczu, dzięki któremu możliwe będzie rozpoczęcie odpowiedniego leczenia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://parenting.pl/zakazenie-drog-moczowych

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-cewki-moczowej-i-pecherza-moczowego

https://portal.abczdrowie.pl/uszkodzenie-cewki-moczowej-objawy-przyczyny-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/wymaz-z-cewki-moczowej-charakterystyka-wskazania-objawy-przygotowanie-opis-badania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty